Zmiany w komunikacji. Na dwa tygodnie

autobus komunikacji miejskiej Police - Szczecin
fot. archiwum

Od soboty, 15 lipca, na dwa tygodnie wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 63, 102 i 526 (dla tej ostatniej – w nocy z 15 na 16 lipca). Jest to spowodowane zakończeniem przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ul. Orłowskiej oraz rozpoczęciem przebudowy przejazdu w ciągu ul. Stołczyńskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Inwalidzką).

Autobusy linii 63 kursować będą w relacji Kołłątaja – Orłowska. Na odcinku Kołłątaja – Stołczyńska autobusy kursować będą bez zmian. Dalej trasa przebiegać będzie przez ul. Inwalidzką, ul. Plażową, ul. Kamienną, ul. Artyleryjską i ul. Orłowską do dawnej pętli zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Stołczyńskiej i Granicznej (nr 41812). W dalszym ciągu funkcjonować będzie przystanek tymczasowy „Skolwin” (kier. Orłowska, zlokalizowany w ciągu ul. Inwalidzkiej na wysokości posesji nr 94, nr 42321). Przystanek „Górnicza” w kierunku Kołłątaja ponownie znajdować się będzie w stałej lokalizacji. Przywrócona zostanie obsługa przystanków „Artyleryjska” i „Orłowska” (na żądanie) w obu kierunkach. W dalszym ciągu nie będą obsługiwane przez linię 63 przystanki:

  • „Wodna” w obu kierunkach
  • „Nowy Świat” w obu kierunkach

Autobusy linii 102 i 526 między przystankami „Stołczyńska” i „Orłowska” w obu kierunkach kursować będą objazdem przez ul. Inwalidzką, ul. Plażową, ul. Kamienną, ul. Artyleryjską i ul. Orłowską, z przystankami wspólnymi z linią 63 (w zespole przystankowym „Orłowska” obowiązywać będzie dwukrotne zatrzymanie – zarówno na ul. Orłowskiej, jak i Stołczyńskiej).

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 802, kursująca w relacji Orłowska – Wodna (nawrót przez ul. Wodną). Obowiązywać będą przystanki:

  • „Orłowska” (pętla przy skrzyżowaniu ulic Stołczyńskiej i Granicznej, nr 41812)
  • „Orłowska” na żądanie (tylko w kierunku Wodnej, nr 41811)
  • „Nowy Świat” (nr nr 41711 i 41712)
  • „Wodna” (nr nr 41611 i 41612)

Przejazd między przystankami „Wodna” odbywać się będzie jako techniczny, bez pasażerów. Autbusy będą jeździły co ok. 30 minut w dni powszednie i co ok. 40 minut w soboty i niedziele.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.