Policka policja sprawdza, czy przestrzegamy nowych ograniczeń. Wystawiła już mandaty

Policjanci z powiatu polickiego sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do nowych zasad bezpieczeństwa. Od wczoraj nałożyli 10 mandatów na tych, którzy sobie zlekceważyli ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

– Funkcjonariusze sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to, czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa – informuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do niegromadzenia się i pozostania w domach.

Mundurowi sprawdzają parki, place zabaw, skwery, boiska itp.

– Jak się okazało, nie wszyscy stosują się do nowych wytycznych – przyznaje rzeczniczka.

Od 1 kwietnia policjanci na terenie powiatu polickiego potwierdzili kilkanaście wykroczeń związanych z zakazanym obecnie przebywaniem i przemieszczaniem się w grupach. Nałożyli za to 10 mandatów.

Policjanci zapowiadają dalsze wzmożone patrole – piesze i zmotoryzowane. A za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi mandat do 500 zł lub kara grzywny od 5 tyś. do 30 tyś zł.

Policja apeluje o odpowiedzialność.

– Pamiętajmy, nie przestrzegając nowych zasad bezpieczeństwa, narażamy życie i zdrowie swoje oraz innych osób. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Respektujmy zasady zawarte w obowiązujących przepisach – apeluje policja.

Fot. KPP w Policach

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.