Policyjny dron nad Pilchowem. Posypały się mandaty

fot. KWP w Szczecinie

Kierowców, którzy nie stosowali się do oznakowania oraz obowiązujących przepisów, w okolicach Pilchowa zarejestrowała kamera umieszczona w dronie. W czasie tej akcji policjanci ukarali mandatami i punktami karnymi siedem osób.

Akcję przeciwko piratom drogowym, z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie, przeprowadzili policjanci z ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Policach. To pierwsze tego typu działania na zachodniopomorskich drogach.

Funkcjonariusze „pod obiektyw” wzięli zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej 115 w okolicach Pilchowa. Najważniejszym zadaniem była kontrola relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi.

Nadzorem objęte były przede wszystkim przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami – informuje KWP w Szczecinie.

Kamera umieszczona w dronie zarejestrowała siedmiu kierowców, którzy nie stosowali się do znaków oraz obowiązujących przepisów, m.in. wyprzedzali na podwójnej ciągłej czy też w rejonie przejścia dla pieszych. Zostali oni zatrzymani do kontroli, a za popełnione wykroczenia dostali mandaty i punkty karne.

Policjanci zapowiadają kolejne akcje tego typu. Apelują też o rozsądek na drodze i o przestrzeganie przepisów.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.