Porażka u siebie na początek wiosny

W pierwszym wiosennym meczu sezonu 2020/21 III ligi piłkarze Chemika Police przegrali na własnym boisku z Górnikiem Konin 1:2.

Mecz mógł się zacząć idealnie dla policzan, którzy już w pierwszym kwadransie mieli trzy doskonałe okazje na strzelenie goli. Ale piłkarze Chemika nie wykorzystali żadnej.

Za to w 35 minucie po kontrze i błędzie Huberta Siluka goście wyszli na prowadzenie. Na dodatek 4 minuty później, po faulu Natana Konika, wykonywali rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Sebastian Milanowski.

W drugiej połowie dominował Chemik. Ale policcy piłkarze znów marnowali kolejne okazje.

Dopiero w 78 minucie meczu udało im się zdobyć bramkę kontaktową. Podanie od Ilji Michałowskiego wykorzystał Jakub Świder.

Gola dającego jeden punkt Chemikowi nie udało się już strzelić.

W następnej kolejce policzanie pojadą do Stężycy na mecz z tamtejszą Radunią, która jest liderem w Grupie 2 III ligi.

Chemik: Brzozowski – Konik (70’ Białek), Siluk, Kosacki, Klimkowicz, Michałowski, Jakubiak, Świder, Dąbrowski (60’ Szala, 86’ Korotkiewicz), Data (60’ Midzio), Chyrek

• 0:1 – 31 min. Mielczarek
  • 0:2 – 35 min. Milanowski
  • 1:2 – 78 min. Świder