Powiat dołoży do urządzenia, a szpital profilaktycznie zbada mieszkańców

Powiat Policki wesprze szpital w Policach w zakupie urządzenia do leczenia pacjentów z nowotworami skóry. Za to mieszkańcy powiatu będą mogli skorzystać z akcji profilaktycznej, której celem będzie ocena ryzyka wystąpienia tego typu schorzenia.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Policach wprowadzono do budżetu zmianę pozwalającą na udzielenie dotacji. To 60 tysięcy złotych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (z siedzibą w Policach) na zakup lasera Smartlux mini do leczenia pacjentów z nowotworami skóry,

– Wspieramy wszystkie działania prozdrowotne, które możemy wspierać, i stąd takie postanowienie o tym, że przeprowadzimy dwie akcje z profilaktyką raka skóry – tłumaczyła Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego. – Z tymi akcjami wiąże się też prośba szpitala, żeby sfinansować zakup specjalnego urządzenia, które będzie pomagało w leczeniu tego typu schorzeń.

Beata Chmielewska poinformowała, że planowane są dwie takie akcje profilaktyczne. Jedna w czerwcu – propagująca profilaktykę. Kolejna ma być we wrześniu lub październiku – i wtedy mieszkańcy powiatu polickiego mają mieć możliwość zbadania się pod kątem zagrożenia rakiem skóry.

One Thought to “Powiat dołoży do urządzenia, a szpital profilaktycznie zbada mieszkańców”

  1. […] A o decyzji zarządu i radnych powiatu o przeznaczeniu pieniędzy na urządzenie dla szpitala pisaliśmy już w kwietniu. To 60 tys. złotych na zakup lasera Smartlux mini do leczenia pacjentów z nowotworami skóry. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.