Punkt w polickim szpitalu zaczął szczepić. Kwiaty dla pielęgniarek

Punkt szczepień powszechnych w budynku polickiego szpitala w środę, 12 maja, rozpoczął szczepienia przeciwko COVID-19. Akurat w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych. Nie mogło więc zabraknąć życzeń dla przedstawicielek tych zawodów. Na to jednak można było poświęcić tylko chwilę. Do piątku pielęgniarki, wraz z pozostałym personelem medycznym i pomocniczym, muszą tu podać 270 dawek szczepionki.

Z życzeniami i kwiatami pielęgniarki pracujące w tym punkcie odwiedzili dyrektor szpitala dr Konrad Jarosz oraz przedstawicielka zarządu powiatu Beata Chmielewska. To krótko po rozpoczęciu szczepień. Te zaś wystartowały o godz. 15.

Pacjenci potwierdzali, że szczepienia przebiegają sprawnie. Kwadrans po uruchomieniu punktu w sali obserwacyjnej były już trzy osoby. Zaszczepione.

– Wszystko odbyło się sprawnie – mówiły. – Bez długiego oczekiwania, w dobrej atmosferze.

Na ten tydzień punkt dostał 270 dawek szczepionki. Ma je wykorzystać do piątku (14 maja). Nie powinno być z tym problemu, bo przygotowany jest na więcej. Pracują w nim dwa zespoły szczepiące. Jak informuje dyrektor szpitala, zgodnie z warunkami stawianymi powszechnym punktom szczepień, może podawać do tysiąca dawek na tydzień. Ale liczba osób rzeczywiście zaszczepionych w tym miejscu będzie uzależniona od tego, ile dawek przekaże tu Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Do punktu rejestrować się można przez ogólnopolski system: infolinię 989 lub e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl

Uruchomiony też został numer telefonu do punktu szczepień, ale ten służy wyłącznie do przekazywania informacji lub ewentualnego odwołania wizyty przez pacjenta: tel. 667 601 329 – czynny w dniach funkcjonowania punktu. W maju zaś punkt ten pracuje od środy do piątku w godzinach 9:00 – 19:00.

One Thought to “Punkt w polickim szpitalu zaczął szczepić. Kwiaty dla pielęgniarek”

  1. […] szczepionek czeka punkt zorganizowany przez gminę Police przy ul. Piaskowej. W środę, jak informowaliśmy, szczepić zaczął ten w budynku szpitala przy ul. Siedleckiej w Policach. Punkty są blisko, […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.