Są pieniądze na remont Nadbrzeżnej. Ale za mało

Powiat policki dostał dofinansowanie na remont ulic Nadbrzeżnej i Cisowej w Policach. Ale mimo to remontu może nie być. Dotacja pokrywa tylko część kosztów, a na resztę powiat nie ma pieniędzy.

Kwota przyznanej dotacji to 3,3 mln zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji jest szacowany na 5,5 mln zł.

To dobra wiadomość, ale jest to zaledwie początek, bo to tylko 60% – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek na wrześniowej sesji rady powiatu. – Niektórzy mówią „aż 60%”. Niech będzie „aż”, bo nie chodzi o to, żeby to umniejszać. Natomiast realnie musimy znaleźć 2,2 miliona.

Starosta zwrócił też uwagę na to, że konkurs na dofinansowanie miał być rozstrzygnięty w lipcu, a stało się to dopiero pod koniec września. To zmienia sytuację, bo ma wpływ na harmonogramy.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to remont długo oczekiwany przez mieszkańców – powiedział Andrzej Bednarek. – Ale kiedy przystępowaliśmy do przygotowania programu, mieliśmy porozumienie ze spółką PDH Polska (powołaną do budowy fabryki polipropylenu w Policach – red.). To było kluczowe, ponieważ mówiliśmy, że budżet powiatu i prognozy nie dają szansy, żeby ten udział własny znaleźć. Teraz jesteśmy w trakcie negocjacji. Musimy przeanalizować harmonogram, który się o 6 czy 7 miesięcy przesunął, żeby wiedzieć, jakie decyzje podjąć.

One Thought to “Są pieniądze na remont Nadbrzeżnej. Ale za mało”

  1. […] według pierwotnych planów na remont ul. Nadbrzeżnej miało być przeznaczone 5,5 mln zł. We wrze… Ale aby z niej skorzystać, trzeba byłoby zebrać brakujące 2,2 […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.