Nadbrzeżna okrojona. Powiatu nie stać na przyjęcie milionów

Powiat policki nie weźmie 3,3 mln zł dotacji na remont ul. Nadbrzeżnej w Policach. Nie stać go na wkład własny. Dlatego chce okroić inwestycję o 80%.

Realizacja tego zadania w pełnym zakresie wykraczała poza możliwości finansowe – tłumaczy starosta policki Andrzej Bednarek. – Ale dostaliśmy od wojewody decyzję pozytywną na zmniejszenie wartości inwestycji. Dziś już wiemy, że to będzie kwota około 1,2 mln złotych brutto. Tak przynajmniej wynika z kosztorysu.

Przypomnijmy: według pierwotnych planów na remont ul. Nadbrzeżnej miało być przeznaczone 5,5 mln zł. We wrześniu powiatowi przyznano z funduszy rządowych 3,3 mln zł dotacji. Ale aby z niej skorzystać, trzeba byłoby zebrać brakujące 2,2 miliona.

Pragnę zapewnić, że tak znaczące zmniejszenie finansowe nie wpłynie przez najbliższe lata na komfort mieszkańców tej okolicy – mówi Andrzej Bednarek. – Będzie wymieniona cała nakładka na Nadbrzeżnej i Cisowej, łącznie około 1,1 kilometra, z podbudową matą wzmacniającą. Będzie około 1000 metrów wymienionego chodnika, poprawa zatoczek autobusowych, wpustów ulicznych, jak również wjazdów do posesji.

Po ograniczeniu udział własny wyniesie około pół miliona złotych. I zebranie tej kwoty też nie będzie łatwe.

Po zmianie kosztorysu musimy pilnie rozpocząć rozmowy ze spółką PDH i gminą Police – mówi Andrzej Bednarek. – Mamy wstępne deklaracje, że temat nie jest im obojętny. Ale trudno cokolwiek prorokować. Chyba dobre w tym wszystkim jest jedynie to, że realizacja tego zadania będzie w przyszłym roku. To powoduje, że nie trzeba pieniędzy znaleźć natychmiast. Ale jeśli partnerzy nie będą mieli możliwości znalezienia środków, to jako powiat policki staniemy przed bardzo dużym problemem. Bo tych pieniędzy w tym momencie nie mamy.

2 Thoughts to “Nadbrzeżna okrojona. Powiatu nie stać na przyjęcie milionów”

  1. […] polickiego nie stać było nawet na przyjęcie pełnego przyznanego dofinansowania na remont tej drogi. Okrojenie zakresu prac też nie […]

  2. […] Pisaliśmy już, że powiat (z powodu ograniczonych możliwości finansowych) okroił zakres prac związanych z przebudową tej ulicy. Niestety okazało się, że są problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę po takich zmianach pierwotnego projektu. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.