Sprawdzili wodę w Trzebieży

plaża i kąpielisko w Trzebieży

Tuż przed otwarciem kąpieliska w Trzebieży sanepid sprawdził, czy woda w tej części Zalewu Szczecińskiego nie zawiera groźnych dla zdrowia bakterii. Sezon kąpielowy rusza tam już jutro (w piątek, 29 czerwca). Na plaży pojawią się ratownicy.

Badanie potwierdziło, że woda w tym kąpielisku jest zdatna do kąpieli – mówi Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Sprawdzono laboratoryjnie czy nie ma w niej bakterii z grupy Escherichia coli i enterokoków. Ale inspektor sanitarny ocenił też wygląd wody – czy nie ma w niej np. zakwitu sinic. Na szczęście żadnych tego typu zagrożeń nie stwierdzono.

W piątek można więc już w pełni korzystać z oferty tego kompleksu rekreacyjnego OSiR. Nad bezpieczeństwem kąpiącym od tej pory do końca wakacji będą czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kolejne badanie wody w Trzebieży zaplanowano na 10 lipca. W całym sezonie będzie ono powtarzane co najmniej trzy razy. A bieżące informacje o tym kąpielisku można znaleźć tutaj

W sobotę sezon kąpielowy rusza także w Nowym Warpnie. Tam również badania potwierdziły przydatność wody do kąpieli.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.