Szansa na rozmowę i zdjęcie z uczestnikami igrzysk w Tokio

grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Uczestnicy igrzysk w Tokio związani z Pomorzem Zachodnim w sobotę, 20 listopada, pojawią się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Będzie można z nimi porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie czy dostać autograf.

Wśród sportowców będą medaliści olimpijscy i paraolimpijscy. Obecność zapowiedzieli m.in.: złota medalistka w sztafecie mieszanej 4×400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik, złoty medalista w tenisie stołowym Patryk Chojnowski, wicemistrzyni w żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec, srebrna medalistka w kajakarstwie Karolina Naja czy Patryk Dobek, który sięgnął po brąz w biegu na 800 metrów.

Dla sympatyków sportu, którzy przybędą w sobotę do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, będzie przygotowana strefa kibica ze zniczem olimpijskim, studiem sportowym i podium do zdjęć. Sportowcy zaprezentują wywalczone krążki, podzielą się emocjami, rozdadzą autografy, zapozują do zdjęć. Wszyscy otrzymają nagrody finansowe, na które Urząd Marszałkowski przeznaczył prawie 400 tys. zł.

Podczas igrzysk w Tokio sportowcy związani z Pomorzem Zachodnim stawali na podium aż osiem razy. Trzykrotnie usłyszeliśmy dzięki nim Mazurka Dąbrowskiego.

Spotkanie z olimpijczykami i paraolimpjczykami z regionu odbędzie się w sobotę, 20 listopada, na Zamku Książąt Pomorskich (Mały Dziedziniec, scena). Początek o godz. 12:00.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.