Szanty, pop i food-trucki nad Odrą

Dzisiaj (7 sierpnia) na finałach regat sporo koncertów: na pokładzie Fryderyka Chopina, na wodzie, na Łasztowni. Będą też występy na scenie głównej.

Najpierw muzycy wejdą na scenę na wodzie (przy Nabrzeżu Wieleckim). Od godz. 15:00 zaczną się występy zespołów szantowych, które potrwają do godz. 22:15. Grać i śpiewać będą Mechanicy Szanty, Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Klang, Shantażyści, Hard Times.

Pieśni żeglarskich będzie też można posłuchać na pokładzie Fryderyka Chopina i na Łasztowni. Od godz. 17:30 do godz. 22:30 na statku wystąpią: Shantażyści, Hard Times, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki. Natomiast scenę na Łasztowni w godz. 18:30-23:30 zajmą Stare Dzwony, Perły i Łotry oraz Ryczące Dwudziestki.

Na scenie głównej będzie dziś królowała muzyka popularna. W godz. 20:00-22:00 wystąpią: Rafał Brzozowski, Adam Stachowiak, Sarsa, Damian Ukeje, Andrzej Piaseczny, Anna Karwan, Antek Smykiewicz, Mateusz Grędzińśki, Natalia Nykiel, Afromental.

Oczywiście będą też atrakcje niemuzyczne. Po obu stronach rzeki działają wesołe miasteczka, są stragany z różnościami. W godz. 10:00-20:00 dostępne do zwiedzania są żaglowce klasy A i B, czyli te największe.

Na ul. Jana z Kolna w godz. 10:00-16:00 planowane są wyścigi drezyn, na Łasztowni od 10:00 do 2:00 będzie można spróbować specjałów serwowanych z food-trucków. Pełen wykaz: program finału The Tall Ships Races na 6 sierpnia 2017.

(a)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.