Szybko przybywa zakażeń koronawirusem w powiecie polickim

fot. archiwum

W związku z szybkim wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w powiecie polickim Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wydał komunikat. Oto jego treść:

„Informujemy, że w Powiecie Polickim następuje skokowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

24 listopada br. Powiat Policki znalazł się na 3. miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców. Tego dnia liczba ta wynosiła 14,28. 26 listopada liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców wyniosła 17,97. Ten wynik wskazał Powiat Policki na 2. miejscu w Polsce.

W związku z tym, 25 i 26 listopada br. odbyły się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podczas których ustalono, że zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów, zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i urzędach gmin Powiatu Polickiego.

W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki sytuacja jest stabilna i nie ma większych ognisk zakażeń.

Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze służbami i inspekcjami działającymi na terenie Powiatu Polickiego. Z uzykanych informacji, służby te przeprowadzają kontrole w zakresie stosowania zasady Dystans-Dezynfekcja-Maseczka w punktach usługowych i środkach komunikacji miejskiej.

Wójtowie i Burmistrzowie gmin Powiatu Polickiego również wprowadzają działania mające na celu zmniejszenie liczby osób zakażonych poprzez wprowadzanie obostrzeń w obiektach użyteczności publicznej i minimalizację organizacji spotkań bezpośrednich.

Informujemy, że monitorujemy na bieżąco sytuację epidemiologiczną w naszym Powiecie.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zasad, szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym.”

One Thought to “Szybko przybywa zakażeń koronawirusem w powiecie polickim”

  1. Anonim

    Jak zwykle w urzędach koronawirus, pracownicy pracują zdalnie albo bez interesantów, a w ich domach wieloosobowe spotkania towarzyskie – wirus tam nie dociera?

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.