Toalety publiczne w Policach będą płatne

Za korzystanie z publicznych toalet w Policach będzie trzeba płacić. Prawdopodobnie już od początku przyszłego roku. Rada Miejska w Policach na listopadowej sesji przyjęła stosowny regulamin. Burmistrz ustali stawki opłat. Pobierać je będzie automat wrzutowy.

W Policach są trzy toalety publiczne: na węźle przesiadkowym przy ul. Wyszyńskiego, przy ul. Piłsudskiego (przy ryneczku) oraz na pl. Chrobrego (stare Police). Obecnie z wszystkich można korzystać bezpłatnie. Niedługo to się zmieni. Radni przyjęli już uchwałę określającą regulamin korzystania z toalet publicznych.

– Spełnienie określonych w regulaminie warunków korzystania z toalet umożliwi zapewnienie porządku, utrzymania odpowiedniej estetyki miejsca, właściwego stanu technicznego urządzeń stanowiących mienie publiczne – mówi Sebastian Staszkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Policach.

Przyjęta uchwała powierza burmistrzowi Polic uprawnienia do ustalania wysokości opłaty za korzystanie z toalet publicznych. Stawki prawdopodobnie zostaną ogłoszone w grudniu. Jak informował Sebastian Staszkiewicz, opłata ma wynosić dwa złote.

Sam regulamin nie jest długi – zawiera 9 punktów, z czego 3 dotyczą właśnie sposobu ustalania i uiszczania opłat. Zapłata ma być pobierana wewnątrz toalet przez automaty wrzutowe.

Spodziewany termin wprowadzenia opłat to początek przyszłego roku. Uchwała wprowadzająca regulamin wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Chociaż pobieranie opłat ma być zautomatyzowane, to z toalet publicznych w Policach nie znikną pracownicy.

– Musi w nich być ktoś, kto będzie czuwał nad stanem technicznym i porządkiem – zapewniał Sebastian Staszkiewicz. – Bo mieliśmy przykład na węźle przesiadkowym: na początku toaleta była bez nadzoru i zostały pokradzione urządzenia. Te osoby, które czuwają nad porządkiem i czystością, tam cały czas będą, a opłaty za korzystanie z toalet będą realizowane za pomocą automatów wrzutowych umieszczonych na drzwiach wejściowych.

10 Thoughts to “Toalety publiczne w Policach będą płatne”

 1. Anonim

  A pani może brac kasę jak nie działa automat do pobierania opłat?

 2. Zbychu

  Na wysypisku śmieci w Leśnie Górnym, zabrano pracownikom posiłki regeneracyjne, bo „gmina nie ma pieniędzy. Burmistrz dostał podwyżkę z 12 na 20 tyś. to teraz szukają pieniędzy.

 3. Sprzedawca

  A co z pracownikami na ryneczku, tez beda musieli placic za kazda wizyte? Stojac caly dzien np.na stolach , rozgrzewajac sie herbata z termosu, to koszt ok.8-10zl dziennie. Co w miesiacu robi juz koszt 200-250zl.

 4. ANNA T.

  Jeszcze trochę to za wstęp na cmentarz będzie pobierana opłata!!! Boże co pieniądz robi z ludźmi….

 5. Anonim

  I to jest bardzo dobry pomysł. Toalety trzeba sprzątać i komuś należy za to zapłacić. Sam fakt, że w płatnych toaletach jest czyściej i łatwiej zadbać o higienę, zwłaszcza jak mam przy sobie przenośny biobidet. Sporo podróżuję i wiem, jak bardzo ważny jest komfort siedząc kilka godzin w jednej pozycji.

  1. Anonim

   Są na to środki z finansów publicznych, siedzi tam jakaś Pani, myślisz że więcej zarobi, czy kasę ukradną lokalni pseudo politycy…

  2. Anonim

   A uważacie ze w toaletach w Policach jest brudno Na pewno jest czysto Trzeba się przejść po toaletach i sprawdzić a nie bezpodstawnie komentować

 6. KAROL

  Brawooooo. Na drogach też niech ustawią brami jak na autostradach i pobierają opłaty to będzie można podnieść pensję burmistrza o kolejne 8 tyś.

  1. Anonim

   Na podwyżki dla burmistrza trzeba kasę mieć. Miasto teraz będzie śmierdzieć nie tylko smrodem z zakładów chemicznych ale moczem. Jak dla mnie super. Jestem ciekawa jakie szykują podwyżki dla mieszkańców, bo woda i ścieki chyba są jedne z droższych w Polsce. Ale gmina bogata, tylko z czyich pieniędzy?

   1. Anna t.

    No tak przecież burmistrz to taki biedny człowieczek że nie starcza mu od 1 do 1, mało mu kasy?! Trzeba się nachapac więcej! Tylko za czyje pieniądze?! Dla niego kasa to jest, a dla nas handlujących pod cmentarzem to kurde nie ma!!! Gdzie zadaszenie dla nas?! Gdzie oświetlenie porządne?! Za tyle kasy co płacimy co miesiąc to wstydu gmina nie ma!!!!

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.