To już sezon. Ratownicy wodni w gotowości

Pięknej pogody i jak najmniej akcji życzą sobie ratownicy wodni. Tego też my życzymy im z okazji rozpoczęcia sezonu. W Policach właśnie dziś (sobota 25 maja) polickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło start sezonu wciągnięciem flagi na maszt i dźwiękiem syreny. To ich ratownicy będą pilnować bezpieczeństwa na wodzie — od Dąbia po Trzebież.

Co tak naprawdę oznacza to otwarcie sezonu?

– Jeszcze nie rozpoczynamy dziennych dyżurów, bo to dopiero w sezonie wakacyjnym, ale Jesteśmy już w pełnej gotowości, łodzie są przygotowane, wszystko jest sprawne i zwłaszcza w okresie weekendowym, gdy jest już piękna pogoda, wszyscy jesteśmy na miejscu, albo pod telefonem, w większej gotowości niż zazwyczaj — mówi Joanna Jankowska, wiceprezes polickiego oddziału WOPR. – Nasz obszar działania obejmuje wody od Dąbia do bramy na morze już w Trzebieży.

Numer alarmowy WOPR to 601 100 100.

Policcy WOPR-owcy sezon otworzyli w obecności m.in. burmistrza Polic Krystiana Kowalewskiego, który przyznał, że w planach rozwojowych gminy WOPR musi być obecny.

– WOPR wypełniła bardzo istotną rolę dla nas, policzan — mówił burmistrz. – Planujemy w najbliższym czasie wiele modernizacji, wiele zmian jeżeli chodzi o żeglarstwo, jeżeli chodzi o aktywizację naszych zasobów wodnych: Trzebież, Łarpię. Będzie się dużo działo. Tym bardziej wasza rola ma jeszcze wyższą rangę.

No i życzenia.

– Pogoda dzisiaj piękna, woda wysoka i tego nam wszystkim życzę na ten sezon — powiedział Krystian Kowalewski. – Wszystkiego dobrego, stopy wody pod kilem. Sezon uważam za otwarty.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.