To postawa godna naśladowania. Medal dla mieszkanki Polic

Znalazła 9 tysięcy złotych i bez namysłu oddała właścicielowi. Za taką godną pochwały postawę mieszkanka Polic, Marzena Muchowska, w piątek dostała medal od starosty polickiego.

Był początek października. Mieszkaniec Polic zgubił teczkę z dokumentami i pieniędzmi (9 000 złotych). Zgłosił to policji. Ale jeszcze tego samego dnia skontaktowała się z nim właśnie pani Marzena.

– Ta pani, po sprawdzeniu danych w dokumentach w znalezionej teczce, nawiązała kontakt z właścicielem i osobiście oddała mu dokumenty z pieniędzmi – opowiadał na sesji Rady Powiatu w piątek przewodniczący Cezary Arciszewski.

Medal za „Postawę godną naśladowania” wręczył policzance starosta policki Andrzej Bednarek. Zrobił to na wniosek komendanta powiatowego policji w Policach insp. Mariusza Bajora, który także osobiście gratulował kobiecie postawy i przyznanego wyróżnienia. A do tej pory przyznano je w powiecie polickim po raz 17. Taki medal trafia do tych mieszkańców powiatu, którzy swoją postawą przyczyniają się do ratowania życia, zdrowia lub mienia innych osób.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.