Trudniejszy dojazd do Szczecina

mapa przebudowy ul. Arkońskiej w Szczecinie

Od czwartku, 8 marca, trudniej będzie dojechać do Szczecina drogą obok jeziora Głębokie. Al. Wojska Polskiego zostanie zwężona do jednego pasa, nie będzie też wjazdu w ul. Szafera.

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie ulicy Arkońskiej. Dlatego od 8 marca w al. Wojska Polskiego wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia na odcinku od zajezdni tramwajowej do wysokości toru kolarskiego. Ruch odbywać się będzie jezdnią południową, na której wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu (jeden w stronę centrum i jeden w stronę Pilchowa).

Zamknięty zostanie także odcinek ul. Szafera od al. Wojska Polskiego do ronda. Od strony Krzekowa, Bezrzecza czy os. Zawadzkiego – Klonowica będzie trzeba dojeżdżać do al. Wojska Polskiego przez ul. Jarzyńskiego lub ul. Unii Lubelskiej.

Wyłączona dla ruchu ogólnego zostanie również ul. Arkońska na odcinku od ul. Wojciechowskiego (od pętli tramwajowej) do al. Wojska Polskiego.

W opracowaniu jest projekt mini ronda na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Miodową i ul. Kupczyka. Nowa organizacja ruchu w tym miejscu ma zacząć obowiązywać w drugiej połowie marca.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.