W niedzielę pożegnają lato w Niekłończycy. Można dołączyć do zabawy

fot. archiwum

Na imprezę „Pożegnanie lata drewnem pachnące” zaprasza do siebie w niedzielę, 26 września, Inicjatywa Wiejska Koło Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy. Początek o godz. 13.00, impreza ma potrwać do godz. 18.00. Odbędzie się na terenie placu zabaw za budynkiem szkoły. Ale uwaga – możliwe, że tego dnia do Niekłończycy trzeba będzie dotrzeć objazdem (przez Tanowo, Witorzę, Tatynię i Wieńkowo), bo droga przy zakładach chemicznych ma zostać rano zamknięta w związku z usuwaniem niewybuchu (bardzo prawdopodobne, że przed godziną planowanej imprezy zostanie otwarta). Warto śledzić komunikaty. [AKTUALIZACJA – niedziela, 26 września, godz. 10.00 – niewybuch został wywieziony, droga do Jasienicy jest przejezdna, autobusy kursują normalnie, wybierający się do Niekłończycy nie muszą korzystać z objazdu].

Ci, którzy na miejsce zabawy dotrą, zapewne nie pożałują. Organizatorzy zapowiedzieli wiele atrakcji: pokaz rzeźbienia piłami mechanicznymi, kalambury rzeźbiarskie, pokazy ratownictwa medycznego, drewniane cudeńka do domu, malarstwo i sztukę lokalnych artystów, stoisko Nadleśnictwa Trzebież, miody, wiklinę i kącik zielarski, warsztaty dla dzieci, ognisko z kiełbaskami, konkursy z nagrodami. Oczywiście wiejskie pyszności przygotuje też miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich Inicjatywa Wiejska. Ale można mu zrobić konkurencję i jeszcze wygrać nagrodę – wystarczy upiec własne ciasto, przynieść je na festyn i zgłosić do konkursu „Masz Babo Placek” (zgłoszenia na miejscu do godz. 14.00). Komisja złożona z wystawców wybierze najsmaczniejsze, nagrody dostaną autorzy trzech najlepszych (ale główna – robot – jest tylko jedna).

Zainteresowani będą także mogli w tę niedzielę (26 września), w Niekłończycy, skorzystać ze szczepienia w punkcie mobilnym. A tych, którzy jeszcze się nie spisali, do punktu Narodowego Spisu Powszechnego zaprasza (na miejscu imprezy) rachmistrz spisowy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.