Zaczynają się spotkania w sprawie obwodnicy Polic

Już w najbliższą sobotę (4 lutego) odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie władz gminy z mieszkańcami w sprawie przebiegu obwodnicy Polic. Będą też następne.

Władze gminy oceniły, że na budowę obwodnicy potrzeba około 250 mln zł – w tym 245 mln zł ma pochodzić z obiecanego dofinansowania w ramach Polskiego Ładu. Trzeba jednak ustalić, jak nowa droga ma przebiegać.

Władze Polic ogłosiły w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami, które potrwają do końca lutego. Zapowiedziały też otwarte spotkania, na których będą odpowiadać na ewentualne pytania. Pierwsze ma się odbyć w sobotę, 4 lutego, w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach (ul. Wojska Polskiego 68). Początek o godz. 10:00.

– Na stole leży 245 milionów – mówi Aneta Soprych-Kuśnierz, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach. – Jeżeli coś jest niedopowiedziane, to proszę pytać. My będziemy się starali na te pytania odpowiadać.

Kolejne spotkanie ma się odbyć tydzień po pierwszym, czyli też w sobotę – 11 lutego. Również rozpocznie się o godz. 10:00. Zmieni się tylko miejsce, w tym przypadku będzie to hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach (ul. Piaskowa 99). Będą też następne, o których gmina ma informować na bieżąco.

Spotkania są otwarte. Oznacza to, że może na nie przyjść każdy zainteresowany – nie ma znaczenia, w jakiej części gminy mieszka.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.