Zamienili śmieci na rower. W Niekłończycy

Zebrali stare opony, zużyte meble, sprzęty domowe… I zamienili to na nowiusieńki rower. Tak było w Niekłończycy. Bo tamtejsza rada sołecka, sołtys i Koło Gospodyń Wiejskich „Inicjatywa Wiejska” zaprosili do wspólnego sprzątania tej miejscowości. A dzięki sponsorom zapewnili nagrody.

Dla zwycięskiej ekipy był rower. Dla pozostałych drobniejsze niespodzianki. Nikt ze sprzątających nie wrócił do domu z pustymi rękami. Na zakończenie wszyscy jeszcze zasiedli do wspólnego ogniska, poczęstowali się kiełbaskami i m.in. pysznym ciastem od pani Krysi – jednej z mieszkanek, członkini miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy podkreślają, że to bardzo ważny punkt tego wydarzenia, bo na to ciasto z niecierpliwością czeka każdy, kto choć raz go spróbował…

A uczestnicy akcji musieli uzupełnić kalorie. Mocno się napracowali, żeby na miejsce zbiórki dostarczyć to, co ktoś porzucił w okolicy: stare fotele, lodówkę, umywalkę, telewizor, opony, drzwi… Organizatorzy ocenili, że łącznie uzbierało się tego około tony.

Najwięcej dostarczyli wychowankowie MOW z Trzebieży, którzy włączyli się do sprzątania Niekłończycy. I to do nich trafił rower.

Kolejna okazja na rower, satysfakcję i pysznego pleśniaka już za rok.

– Pomyślimy o nieco innej formule – zapowiada Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. – I liczę na większą frekwencję. Musimy sami zadbać o miejsce, w którym żyjemy. Jesteśmy przecież odpowiedzialni za naszą planetę. Każdy może coś dobrego dla niej zrobić.

Tegoroczna akcja „Wielkie Sołeckie Porządki – Niekłończyca – czysta okolica” połączona była z akcją „Czysta Odra”. Uczestnicy sprzątali więc także brzeg rzeki w Niekłończycy.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.