Złamał zasady kwarantanny. Zapłaci 20 tysięcy złotych

Mieszkaniec powiatu gryfickiego złamał zasady domowej kwarantanny. Za to Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach ukarał go grzywną w wysokości 20 tys. złotych.

Zachodniopomorscy policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobowiązane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi się stosować do nakazów, aby nie narażać innych na ryzyko zakażenia.

Okazuje się, że nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

– Mieszkaniec powiatu gryfickiego złamał zasady domowej kwarantanny, gdyż nie przebywał we wskazanym przez siebie miejscu. Na tej podstawie Powiatowy  Inspektor Sanitarny z Gryfic, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na tego nieodpowiedzialnego mężczyznę grzywnę w wysokości 20.000 zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni – poinformowała podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policja przypomina, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. I po raz kolejny przestrzega, że wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny są wyciągane surowe konsekwencje.

fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.