Zmiana komendanta w polickiej straży pożarnej

St. bryg. Marek Gendek nie będzie już komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Jego obowiązki przejmuje st. kpt. Piotr Maciejczyk.

Moja służba zaczynała się w grupie specjalistycznej – wspominał podczas piątkowej sesji komendant st. bryg. Marek Gendek. – Byłem nurkiem, wysokościowcem… Ta służba była dosyć ciężka. Ale ten okres wspominam najmilej, bo to były działania interwencyjne i najbardziej zżyty byłem z tą grupą ludzi. Nigdy się za biurko nie pchałem. Ale gdzieś tam zauważono mój potencjał. Później pracowałem w wojewódzkim stanowisku kierowania, następnie byłem jego szefem. To też był dla mnie bardzo trudny czas, bo 24 godziny byłem na służbie. Byłem również w grupie analizy komendanta wojewódzkiego, tam analizowaliśmy najcięższe zdarzenia z całego regionu. Także ta służba była naprawdę bardzo intensywna. Mimo młodego wieku zdecydowałem się na emeryturę. Uważam, że to już czas.

W piątek komendanta żegnały władze powiatu oraz radni.

Uczestniczył pan w wielu zdarzeniach w powiecie polickim, był pan ze swoimi ludźmi podczas nawałnic, podtopień, powodzi, pożarów, zagrożeń technicznych, drogowych, chemicznych – wspominał Cezary Arciszewski, przewodniczący rady powiatu polickiego.

Wiemy, że tych sytuacji trudnych nie brakowało – dodawał starosta Andrzej Bednarek. –Zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć i zawsze będziemy to pamiętać.

Wiadomo już, kto przejmie zarządzanie Komendą.

Naturalnym sukcesorem jest mój zastępca Piotr Maciejczyk – poinformował Marek Gendek. – I on przyjmie powierzenie moich obowiązków.

Ale na razie Piotr Maciejczyk będzie pełniącym obowiązki. Czy przejmie na stałe stanowisko, czas pokaże.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.