Znów można się kąpać w Trzebieży

Nie ma już sinic na kąpielisku w Trzebieży. W poniedziałek potwierdzili to pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach. Ponownie więc można się kąpać. A bieżącą sytuację na tym i innych kąpieliskach można sprawdzać w serwisie kąpieliskowym.

Zarządca codziennie sprawdza

W Trzebieży sinice pojawiły się w sobotę (18 lipca). Zarządca, który każdego dnia sprawdza stan wody, zadziałał szybko i zgodnie z obowiązującymi procedurami – powiadomił sanepid.

– Nasz pracownik od razu pojechał na miejsce – mówi Karina Tatarata, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach. – Potwierdził występowanie sinic wzdłuż całej linii brzegowej.

Zarządca już wcześniej nakazał wywieszenie czerwonej flagi, oznaczającej zakaz kąpieli.

Już bez sinic

W poniedziałek (20 lipca) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ponownie skontrolowała kąpielisko. Sinic już nie było ani wzdłuż linii brzegowej, ani wzdłuż pomostów. Można więc było odwołać zakaz kąpieli – co zostało już odnotowane w serwisie kąpieliskowym.

Warto jednak sprawdzać sytuację przed każdą wyprawą na wybrane kąpielisko. Może się bowiem zmieniać wraz z warunkami pogodowymi.

Zakwitowi sinic sprzyja m.in. wysoka temperatura powietrza, brak wiatru, duże nasłonecznienie, temperatura wody przekraczająca 18 stopni.

Sinice zaś mogą wywoływać dolegliwości m.in. ze strony układu pokarmowego: biegunkę, wymioty, ból brzucha…

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.