ZUS będzie odwiedzał firmy

oddział ZUS w Szczecinie

Październik w zachodniopomorskich oddziałach ZUS upłynie pod znakiem „Dni Ubezpieczonego”. Eksperci ZUS będą odwiedzać firmy i odpowiadać na pytania. Wystarczy ich zaprosić.

„Dni Ubezpieczonego” to cykliczna akcja informacyjna organizowana na terenie całego kraju – tłumaczy Karol Jagielski, rzecznik ZUS w Szczecinie. – Skierowana jest do największej grupy klientów Zakładu, czyli wszystkich osób ubezpieczonych. W tym roku odświeżamy formułę i aby skorzystać z porady ekspertów nie trzeba przychodzić do urzędu. Wystarczy zaprosić naszych pracowników do firmy. Warto to zrobić, gdyż ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie, a wiedza na ten temat pozwoli zadbać o przyszłość swoją i rodziny.

Warto sprawdzać, co mamy na naszym koncie w ZUS. Dzięki temu dowiemy się np. czy pracodawca odprowadza za nas składki i jaką kwotę udało nam się do tej pory zgromadzić na subkoncie.

ZUS co roku wysyła IOSKU, czyli Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego – dodaje Karol Jagielski. – Jednak są osoby, które nawet nie otwierają koperty z tą informacją, uważając ją za nieistotną. Dla niektórych ubezpieczonych treść wydawała się zbyt skomplikowana. Podczas szkoleń w ramach „Dni Ubezpieczonego” nasi eksperci wytłumaczą indywidualnie, krok po kroku, jakie dane znajdują się w IOSKU oraz jak je interpretować.

To nie wszystko. Pracownicy dowiedzą się również, jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i dlaczego warto to zrobić. Jakie informacje tam znajdziemy, dlaczego elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA) jest lepsze od papierowego. Ponadto analitycy wyjaśnią sposób wyliczania emerytury, a na kalkulatorze emerytalnym obliczą jej hipotetyczną wysokość. Doradzą także co zrobić, aby w przyszłości cieszyć się z wyższego świadczenia.

Na zaproszenia od przedsiębiorców ZUS czeka do końca października.

Kontakt dla zainteresowanych:

  • Szczecin – email: Szczecin_dni_ubezpieczonego@zus.pl
  • Koszalin – tel. 94-348-57-77, email: Koszalin_Sekretariat_Dochody@zus.pl

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.