ZWiK planuje podwyżki

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach

W gminie Police woda będzie po 4 złote za metr sześcienny, ścieki po 10 złotych. Takie plany ma Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie zaakceptował wniosek polickiego ZWiK o zatwierdzenie nowych taryf na najblższe trzy lata. Według planów w tym roku podwyżek nie będzie. Ale ceny wzrosną za rok, i ponownie za dwa lata.

Dotyczy to nie tylko wody i ścieków, ale również abonamentu. Ten ostatni wzrośnie najpierw do 6,08 zł miesięcznie za jeden wodomierz (z 5,83 zł), później do 6,12 zł miesięcznie.

Woda jesienią 2019 r. podrożeje do 3,92 zł za metr sześcienny (z 3,63 zł). Rok później jej cena wzrośnie do 4,01 zł za metr sześcienny.

Czekają nas też podwyżki cen odprowadzania ścieków – do 9,83 zł za metr sześcienny (z 9,43 zł) w 2019 r. i do 10,02 zł za metr sześcienny jesienią roku 2020.

Na wykresie pokazujemy, jak zmieniały się ceny wody i ścieków w gminie Police w minionych latach i co nas czeka w przyszłości. Stawki opłat za odbiór ścieków w Zakładach Chemicznych „Police” w latach 2018-2020 pozostawiliśmy na dotychczasowym poziomie, bo nie mamy żadnej informacji o planowanych zmianach.

[visualizer id=”2613″]

2 Thoughts to “ZWiK planuje podwyżki”

  1. Anonim

    33 tys miesiecznie Zielińskiego, rada nadzorcza razem to 8 400. Do tego Freitag i wychodza braki w pieniądzach.

  2. Anonim

    Nie godzę się na takie duże podwyżki.
    Za mało zarabia synuś Zielińskiego?
    Dosyć układów. Dosyć żerowania na tkance społeczeństwa.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.