Dwa wiejskie, trzy miejskie. Policki Budżet Obywatelski 2023 ma zwycięzców

Mieszkańcy gminy Police wybrali zwycięzców tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zgodnie z wolą głosujących do realizacji zostanie skierowanych pięć projektów: dwa na terenach sołectw, trzy w Policach.

Wśród propozycji sołeckich największe uznanie zdobyły: „Życie innych w naszych rękach” – Montaż defibrylatorów AED na terenie Trzebieży oraz zakup sprzętu ratowniczego dla OSP Trzebież oraz „Bezpieczny plac aktywności fizycznej” na terenie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Noskiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi w Tanowie. Pierwsza, której koszt oszacowano na 76.120,95 zł, zdobyła 2767 punktów. Druga, nieco droższa (123.825,33 zł) – 2558 punktów.

Tylko o osiem punktów mniej zebrał projekt miejski z największym poparciem, czyli „zdrowieJEMY” – rewitalizacja ogrodu przy Przedszkolu Publicznym nr 9 w Policach. Jego koszt oszacowano na 452.000,00 zł.

Czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął projekt ogrodzenia polany sołeckiej w Wieńkowie. Zdobył 1733 punkty, ale realizowany nie będzie, bo pierwsze dwa wyczerpały pulę pieniędzy przeznaczonych dla sołectw.

W puli „miejskiej” zmieściły się za to jeszcze dwa projekty: „Bezpiecznie, sensorycznie. Przedszkole Publiczne nr 1 „CALINECZKA” w Policach w trosce o potrzeby dzieci” (51.540,00 zł, 1505 punktów) i Remont ul. Robotniczej w Policach wraz z nowymi miejscami parkingowymi (296.460,00 zł, 1265 punktów).

Przypominamy, że w wyborze projektów do realizacji mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy gminy Police. Każdy głosujący miał do dyspozycji 5 punktów, które mógł rozdzielić dowolnie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.