Kamil Olszewski pozostaje radnym. Sąd oddalił skargę rady miejskiej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w czwartek (14 maja) oddalił skargę Rady Miejskiej w Policach na decyzję wojewody o uchyleniu uchwały pozbawiającej mandatu radnego Kamila Olszewskiego.

Przypomnijmy: policka rada miejska w listopadzie 2019 r. przyjęła uchwałę o pozbawieniu mandatu radnego Kamila Olszewskiego (PiS). A zaczęło się od tego, że przewodniczący Grzegorz Ufniarz zażądał od radnego Olszewskiego wykazania, że w czasie wyborów mieszkał na terenie gminy Police.

Później rada zleciła komisji rewizyjnej zbadanie sprawy. Ta zaś orzekła, że radny Olszewski w czasie wyborów w gminie Police nie mieszkał, w związku z czym nie ma prawa być radnym. I rada na tej podstawie podjęła uchwałę pozbawiającą go mandatu. A wojewoda (jako organ nadzoru) ją uchylił jako sprzeczną z prawem.

Rada w tej sytuacji zdecydowała (na nadzwyczajnej sesji, zwołanej 16 stycznia tego roku na wniosek radnych koalicji rządzącej) o zaskarżeniu rozstrzygnięcia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W czwartek (14 maja) WSA wydał wyrok, którym oddalił to zaskarżenie, co oznacza, że podtrzymał decyzję wojewody. Radzie Miejskiej w Policach przysługuje jeszcze skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

One Thought to “Kamil Olszewski pozostaje radnym. Sąd oddalił skargę rady miejskiej”

  1. Anonim

    Gdzie znajde wyrok sądu

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.