Klasy mundurowe z polickiej „białej” powalczą o… eksperyment i pieniądze

Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

Około 150 szkół z całego kraju może przystąpić do projektu, w którym klasy wojskowe będą wspierane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej. Radni z powiatu polickiego jednogłośnie się zgodzili, żeby szkoła o to zawalczyła.

– Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera taką możliwość, że klasy wojskowe, które do tej pory, np. w naszej szkole, były prowadzone na podstawie porozumienia między placówką a jednostką wojskową, zostały zorganizowane we współpracy z ministerstwem – tłumaczy Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego. – Chcemy skorzystać z tej okazji i spróbować powalczyć o to, żeby znaleźć się w gronie około 150 szkół w Polsce, które taki eksperyment realizowałyby razem z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Obrony Narodowej.

Oczywiście na takiej współpracy skorzystaliby: powiat, szkoła i uczniowie.

– Korzyści są takie, że po pierwsze planowane jest zwiększenie subwencji na uczniów tych klas, a po drugie Ministerstwo Obrony Narodowej ma opłacać niektóre zajęcia (obozy wojskowe, umundurowanie) – wymienia Beata Chmielewska. – Staramy się o to, żeby uzyskać zgodę na realizację w Zespole Szkół, a konkretnie w liceum ogólnokształcącym takich klas wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Radni nie mieli wątpliwości, że takie starania warto poprzeć. Tym bardziej, że w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach od wielu lat i tak działają klasy mundurowe.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.