Kłopot z darmowymi przejazdami

Autobus linii 107 na pl. Rodła

Od 1 września policcy uczniowie podstawówek będą mogli jeździć za darmo komunikacją miejską. Ale gimnazjalistów – wbrew zapowiedziom – to nie dotyczy.

Ci ostatni darmowych biletów mogą nie dostać wcale. Podobnie jak policcy uczniowie liceów i techników, którzy w Szczecinie dostaną takie prawo od 3 września. Władze gminy Police doszły do porozumienia z władzami Szczecina tylko w sprawie podstawówek.

Podtrzymujemy to, co wcześniej uzgodniliśmy ze Szczecinem – mówi burmistrz Polic Władysław Diakun.

To oznacza bezpłatne przejazdy tylko dla uczniów szkół podstawowych. Nie wiadomo, co z gimnazjalistami oraz uczniami liceów i techników. Władze Polic czekają na rozwój wydarzeń w Szczecinie.

Koszt darmowych przejazdów dla uczniów podstawówek to dla gminy Police około miliona złotych rocznie. Gdyby to poszerzyć o uczniów szkół ponadpodstawowych, to byłoby około dwóch milionów – szacują policcy urzędnicy. I przyznają, że w ciągu kilku dni byłoby trudno wygospodarować potrzebne środki w budżecie.

Przypomnijmy: we wtorek (28 sierpnia) na nadzwyczajnej sesji szczecińscy radni wprowadzili zmiany do uchwały w sprawie opłat za przejazdy komunikacją miejską. Pierwotnie uprawnienia do darmowych biletów mieli dodatkowo dostać tylko gimnazjaliści, ale po poprawkach rada przyznała je również licealistom i uczniom techników. Zmiany wchodzą w życie od 3 września.


Uwaga! Ta informacja jest już przestarzała. Sytuacja się zmieniła. Tu znajdziesz aktualny opis.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.