„Medika” na osiedlu tylko do wyborów

przychodnia Mediki w centrum Polic

Osiedlowa przychodnia „Mediki” z lekarzami rodzinnymi zostanie zlikwidowany. Interwencje mieszkańców, rady osiedla i burmistrza dały jej dodatkowe dwa miesiące. Ale i tak przez ten czas będzie tam tylko jeden lekarz, przez 4 godziny dziennie.

Przychodnia przy ul. Wyszyńskiego w Policach miała być zlikwidowana już od początku września. Potwierdza to Zachodniopomorski Oddział NFZ, który najpierw został poinformowany o zamiarze zakończenia dotychczasowej działalności w tym miejscu od września, a później o przesunięciu tego terminu o dwa miesiące.

Na prośbę mieszkańców i samorządowców odłożyłem tę likwidację do końca października – mówi Mariusz Tarhoni, prezes „Mediki”. – Ale nie zmieniłem zdania. Bo głównym powodem tej decyzji jest brak lekarzy rodzinnych. To problem nie tylko naszej przychodni. Generalnie brakuje lekarzy tej specjalności.

Prezes przyznaje, że ten temat będzie jeszcze przedmiotem rozmów z polickim samorządem. Ale przez najbliższe dwa miesiące punkt będzie czynny w ograniczonym zakresie.

Mogę tam zapewnić tylko jednego lekarza, w godz. 8-12 – przyznaje Mariusz Tarhoni.

Ze świadczeń w tym punkcie stale korzysta około tysiąca osób. Głównie mieszkańców najbliższych osiedli. Przychodnię mogłoby uratować tylko zasilenie „Mediki” w lekarzy rodzinnych.

***

Aktualizacja:

Ostatecznie odstąpiono od planów likwidacji przychodni na osiedlu. 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.