Nowe autobusy na polickich trasach. A w nich nawet lodówka

Kolejne nowe autobusy powinny już dziś (2 września) obsługiwać linie łączące Police ze Szczecinem. W piątek pochwalili się nimi samorządowcy i szefowie Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

W ciągu trzech lat firma kupiła 15 nowych pojazdów. Za 15 mln złotych, z czego nieco ponad 10 mln to dotacja unijna. Autobusy trafiały partiami – od 2017 r. Właśnie w piątek (30 sierpnia) do Polic dotarła ostatnia partia. To pojazdy firmy MAN. Pełne udogodnień: przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w całopojazdową klimatyzacją. I bardzo przyjazne dla kierowców – mają obracane fotele i… lodówkę na napoje.

Jest nowy, komfortowy – cieszy się Beata Subda, która będzie prowadziła jeden z nowych pojazdów. – MAN ogólnie się dobrze prowadzi, to dobre auto. A fotel obrotowy to olbrzymie udogodnienie dla kierowcy. Pozwala przez cały czas utrzymać ergonomiczne ustawienie. To ważne dla komfortu jazdy. Bo nawet 10 godzin dziennie spędzamy za kółkiem. Dla pasażerów także powinien być większy komfort.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.