Remont Bogumińskiej do wtorku

korek na ul. Bogumińskiej w Szczecinie

Prace przy asfaltowaniu ul. Bogumińskiej – i związane z tym korki – mają potrwać do wtorku. Taki jest plan, o ile nie przeszkodzi pogoda. ZDiTM tłumaczy, że roboty muszą być wykonywane w dzień, bo nocą jest już za zimno.

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na 10 szczecińskich ulicach – tłumaczy Szymon Wasilewski, rzecznik ZDiTM. – Aktualnie prowadzone są na ulicy Bogumińskiej. Tam do wtorku układane będą kolejne warstwy nawierzchni, a ruch prowadzony jest wahadłowo. Ze względu na niskie temperatury w nocy, roboty muszą być wykonane w ciągu dnia. Za wszelkie nieudogodnienia kierowców przepraszamy.

Ruch wahadłowy sprawia, że duże opóźnienia występują na liniach autobusowych łączących Szczecin z Policami. W szczycie i jeszcze dłuższy czas po nim podróż może zająć sporo ponad godzinę.

Na wszystkich ulicach odbędzie się frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej – dodaje Szymon Wasilewski.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.